רובוטק מכשירה מומחים לאבטחת סייבר במסגרת פרוייקט תעשייה 4.0!

תעשיה 4.0 – קידום טכנולוגי לצד איומים של מתקפות סייבר

המהפכה התעשייתית הרביעית, או בשמה המוכר יותר – תעשיה 4.0, מייצגת את המודרניזציה של תהליכי הייצור שתעשיות רבות עוברות כיום, ומתאפיינת גם בקישוריות בין מערכות טכנולוגיות שונות במפעל. השילוב והקישוריות בין המערכות חושף את המפעלים לאיומים מתחום הסייבר, שעלולים להשבית את הייצור ו/או את שרשרת האספקה במפעל ולגרום להפסדים גדולים. מפעלים אלה זקוקים יותר מתמיד לעובדים מומחים באבטחת מידע, שיוכלו לאתר ולהתמודד עם איומים מתחום הסייבר.

מתוך רצון לתת מענה לצורך הקיים בשוק, מפתחת חברת רובוטק סדרת פתרונות הכשרה והדרכה לחברות תעשייתיות, בתי ספר מקצועיים ומוסדות אקדמיים להכשרת כוח אדם מוסמך לעיסוק בטכנולוגיות החדשות של עולם תעשייה 4.0. התוכנית המודולרית כוללת גם מעבדה מעשית להכשרת מומחים לאיתור ולמיגור של איומי סייבר.

מומחים לאבטחת סייבר במסגרת פרוייקט תעשייה 4.0!

התנסות מעשית במעבדת אבטחת הסייבר

מעבדת אבטחת הסייבר מדמה סביבות תעשייתיות אמיתיות כגון תחנות כוח, בתי זיקוק לנפט וגז, מפעלים לטיפול במים, ייצור תעשייתי וניהול תהליכים. התלמידים בונים, מגדירים, מנטרים ומדמים אירועי סייבר בכדי להבין את המשמעות של אבטחת סייבר לאנשי ה-IT & OT (טכנולוגיות התפעול והמידע) במפעל.

ערכת המעבדה כוללת התקני רשתות IT. התלמידים לומדים כיצד פעולות הרשתות, אודות איומי סייבר וכיצד להעריך, לזהות, ולהגיב לפרצות סייבר. הם משתמשים בכלים לניטור איומים על התשתית הקריטית בתפעול מערכות בקרה תעשייתיות, ולומדים למנוע כיצד למנוע נזק לאנשים, לציוד, ולפעילות העסקית.

המעבדה נותנת מענה לגישות IT (טכנולוגית המידע) ו-OT (טכנולוגית התפעול) המשתמשות בלמידת מכונה וניתוח חיזוי כדי לזהות חריגות בתהליך בזמן אמת, בשל תקלה טכנית או בשל מתקפת סייבר.

מאפייני המעבדה

תוכנית הלימודים

הלומדים בתוכנית רוכשים את המיומנויות הבאות:

רכיבי הערכה הלימודית

הערכה הבסיסית:

הערכה המתקדמת:

ארכיטקטורת מעבדת אבטחת הסייבר

נשמע מעניין?

נשמח להציג את התוכניות לעומק ולבדוק איתכם איך ניתן ליישם את התוכניות אצלכם. מוזמנים ליצור קשר!