זרועות רובוטיות – איך הן פועלות?

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים של זרועות רובוטיות, המשמשות למגוון רחב של שימושים שונים. ניתן למצוא את הזרועות הרובוטיות בתעשייה ובמפעלים השונים, מאחר וזרועות אלו מחליפות את הצורך בכוח אדם. לעומת אנשים הזקוקים להפסקות ונוטים להישחק אחרי תקופה מסוימת בעבודה מונוטונית, הזרועות הרובוטיות מאפשרות עבודה יעילה, ללא שום חשש לטעויות אנוש, שחיקה, מחלות מקצוע וכדומה. אך כדאי לדעת כי ישנן זרועות רובוטיות תעשייתיות, לצד זרועות המשמשות לחינוך.

 

מדובר על זרועות המהוות חלק מלימודי הרובוטיקה, המותאמים לילדים החל מגיל הגן ועד לאוניברסיטה. זהו חלק משמעותי מלימודי הרובוטיקה, המספקים את האפשרות ללמוד את התחום לעומק ולהבין את כל המורכבויות הטמונות בו.

זרועות רובוטיות - איך הן פועלות

מה חשוב לדעת לגבי זרועות רובוטיות?

קודם כל, חשוב להבין כי ניתן למצוא מגוון רחב של זרועות רובוטיות שונות, המיוצרות על ידי חברות שונות. לכל זרוע רובוטית יש את המאפיינים שלה, בהתאם לייעוד שנקבע עבורה. כמובן שישנו הבדל עצום בין הגודל, העוצמה והיכולות של זרוע רובוטית המיועדת עבור מפעל מסוים, לבין זרוע רובוטית שנועדה לשמש בקורס ללימודי רובוטיקה. 

 

למשל, זרוע רובוטית לימודית מסוג ScorBot ER-4U, הינה זרוע גמישה, המשמשת להכשרה וחינוך בתחום הרובוטיקה התעשייתית. מדובר על זרוע הניתנת להרכבה על גבי כל סוג של מעמד או בסיס לינארי, דבר המספק נוחות מקסימלית. זרוע מסוג זה מתאימה הן לפעולות עצמאיות והן לשימוש ביישומי תאי עבודה אוטומטיים. ניתן להשתמש בה לצורך ראיית מכונה, ריתוך רובוטי, חיבור לתאי FMS ועוד. זרוע מסוג זה נתמכת על ידי תוכנת הסימולציה הלימודית הייעודית ותוכנת תכנות ובקרת רובוטיקה מתאימה. תוכנות אלו מאפשרות לתכנן ולבקר את פעולת הזרוע, במטרה להבין לעומק את החלקים המכאניים המרכיבים אותה.

זרועות רובוטיות – מה מעולם לא סיפרו לכם?

זרוע רובוטית נוספת שכדאי להכיר, הינה זרוע מסוג MotoMan MHJF. מדובר על זרוע רובוטית תעשייתית קלילה במיוחד, המתאימה לצורך חינוך והכשרה. ניתן לבקר את תנועת הזרוע ולשלוט על המהירות והדיוק שלה. בזכות משקלה הקל, ניתן לנייד אותה בקלות ממקום למקום ולהבטיח התקנה מהירה ופשוטה. זרוע מסוג זה משמשת במנועים בעלי קיבולת קטנה והיא ניתנת להתקנה על הקיר, הרצפה או התקרה. הזרוע הרובוטית מאפשרת לתלמידי הקורס לתכנת אותה בסביבות עבודה שונות והיא ניתנת ליישום עצמאי או בתאי עבודה אוטומטיים. בזכות יכולות הדיוק הגבוהות שלה, היא מתאימה לצורך הרכבה, אריזה וטיפול בחומרים שונים. 

 

אנו בחברת רובוטק טכנולוגיות נשמח לספק לכם מספר סוגים של זרועות רובוטיות. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 40 שנה בתחום, לצד מוניטין ללא עוררין ושיתוף פעולה עם מערכת החינוך המדעית טכנולוגית. אנו מתמחים בפיתוח של מוצרים מתקדמים וקיום של קורסים, הדרכות והשתלמויות שונות בכל חלקי הארץ. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!

אנחנו כאן לרשותכם!

המומחים של חברת רובוטק ישמחו לעמוד לרשותכם ולסייע בהתאמת הסביבה המתאימה לגיל הילדים, לנושאי הלימוד ולמיומנויות שאותן תרצו לפתח, וכן לספק לכם מעטפת כוללת מבחירת הפתרון ועד לתמיכה והטמעה בכיתת הלימוד.