מהי ערכת SPIKE™ Prime?

SPIKE™ Prime היא ערכת לימוד מבית  LEGO Education המעודדת את התלמידים לחשיבה ביקורתית, תוך ניתוח נתונים ופתרון בעיות מורכבות הרלבנטיות לעולם האמיתי. התלמידים מבינים את התהליך ההנדסי, מפרקים בעיות לתתי-בעיות ומיישמים חשיבה אלגוריתמית, יוצרים משתנים ואוספים נתונים, ומפתחים כישורים של שיתוף פעולה ועבודה בצוות.

הילדים מתרגלים הקמת עסק, מתכוננים לתחרויות, ממציאים כלים ופתרונות לבעיות אמיתיות על בסיס נתונים ויישום של תהליך הנדסי. התהליכים הם חווייתיים ומהנים אך גם מדגישים ומפתחים את יכולות ה-STEAM של התלמידים. יכולות חשובות אלה מכינות את הלומדים לעולם העבודה העתידי, שבו הצורך בפתרון בעיות, שילוב דיסציפלינות, שיתוף פעולה ותהליכי היצירה והחשיבה הוא קריטי.

הפתרון, המתאים לכיתות ו’-ח’, כולל שלוש יחידות לימוד (עם מערכי שיעור), לבני בניה + קופסת אחסון, חומרה חכמה ויסודות של תכנות בממשק Scratch, ומגובה בפיתוח מקצועי, משאבים, תמיכה והדרכה למורים.

SPIKE™ Prime והקורונה – פתרונות יצירתיים לאתגרים אמיתיים

תקופת הקורונה הציבה בפני כולנו אתגרים לא פשוטים וביניהם השמירה על ההיגיינה האישית שלנו, שהיא הכרחית למניעת ההידבקות במחלה.

התלמידים השתמשו בערכת SPIKE™ Prime על מנת למצוא פתרון לבעיה אמיתית ומאד רלבנטית לחיי היום יום שלנו.

הם בנו מתקן חיטוי לידיים המשתמש בחיישן מרחק להוצאת ג’ל חיטוי מהבקבוק ללא מגע יד אדם – לשמירה מקסימלית על ההיגיינה האישית!

הם חקרו את הבעיה והצורך, חשבו על פתרון מתאים ויישמו אותו בעזרה הערכה, תוך שיתוף פעולה ועבודה בצוות.

ומכיוון שהחיים צריכים להמשיך גם בתקופת הקורונה, ראו כיצד ניתן לבנות מברגה חשמלית באמצעות ערכת SPIKE™ Prime:

עמוד המוצר של הערכה הכולל פרטים נוספים ופירוט:
https://robotec.co.il/products/spike-prime

 

רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות הערכה, תוכנית הלימודים ואיך ניתן ליישם אותה בבית הספר שלכם? צרו איתנו קשר