מהי רובוטיקה מודולרית?

היום ניתן למצוא בשוק יותר ויותר ערכות של רובוטיקה מודולרית, המאפשרת לילדים בכל גיל, החל מגיל הרך ועד לגיל האוניברסיטה, ללמוד את תחום הרובוטיקה ולהתנסות בו בצורה עצמאית וחווייתית. 

 

ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של ערכות שונות, הכוללות מאות חלקים שונים, כולל גלגלים בגדלים שונים, גלגלי שיניים, חיישנים ומנועים. ערכות אלו מאפשרות לתלמידים להרכיב את הרובוט הרצוי להם, תוך כדי למידה של נושאים חדשים, התגברות על קשיים ובעיות, חקירה עצמית של התחום הרלוונטי וכדומה. ערכות אלו מאפשרות לתלמידים לעבוד בצורה עצמאית או בצוות, לפתח את יכולות החשיבה שלהם וכמובן לעורר את הסקרנות הטבעית הטמונה בהם.

מהי רובוטיקה מודולרית?

החשיבות של רובוטיקה מודולרית

היום כל אחד יכול ללמוד את תחום הרובוטיקה, באמצעות ערכות רובוטיקה מודולרית, המשתלבות עם לימודי טכנולוגיה מתקדמים ותכנות. ניתן ליהנות מתוכנות ייעודיות המותאמות לערכות הרובוטיקה, על מנת לשלוט על הרובוטים שתרכיבו בצורה עצמאית, לבקר את הפעולות שלהם וכמובן לתכנת אותם בצורה המתאימה לכם. מדובר על הזדמנות מעולה לפתח את היצירתיות של הילד ולאפשר לו לחשוב מחוץ לקופסא, במטרה לבנות את רובוט החלומות שלו. 

 

יש לזכור כי הערכה מכילה כמות עצומה של חלקים שונים, דבר שמאפשר מגוון עצום של אפשרויות שונות, להרכבת הרובוט שלכם וליצירת המאפיינים הייחודיים עבורו. ערכות מסוג זה יכולות לעורר השראה וסקרנות בכל ילד ואף להכין אותו לאתגרים השונים של תחרויות הרובוטיקה. רוב הערכות מכילות פלטה המותאמת לחיבור רכיבי מחשב, על מנת לאפשר לשלב את הבנייה הפיזית של הרובוט עם תוכנת הבקרה, הסימולציה והתכנות שלו.

רובוטיקה מודולרית – מה קיים היום בשוק?

אין ספק כי ניתן למצוא היום מגוון רחב של ערכות רובוטיקה מודולרית שונות, כאשר אחת הערכות הפופולאריות ביותר, הינה ערכה המבוססת על לבני לגו. רוב הילדים נהנים ממשחקי לגו, אך תארו לעצמכם את ההתרגשות, מבניית רובוט שלם באמצעות הלבנים הצבעוניים האלו. ערכה מסוג זה תכיל חומרה נוחה וידידותית למשתמש, לצד תכנות המותאם לגיל וליכולות של הילד. 

 

הערכה מאפשרת התנסות מעשית, המכינה את הילד לקראת תכנות בשפת פייתון, תכנות בעזרת בלוקים, עיצוב הנדסי של רובוטים וכמובן חשיבה חישובית, חשיבה יצירתית, פתרון בעיות וכדומה. הערכה כוללת לבנה חכמה, הניתנת לתכנות ושליטה על הרובוט שנבנה על ידי הילד. לבנה חכמה כוללת סוללה נטענת, רמקול מובנה, חיישן ג’יירו, לוח אורות ועוד. כמו כן, הערכה כוללת מערכי שיעור, לצורך לימוד הנושאים השונים בצורה מובנית, שתקל על הילד להמשיך ללמוד ולפתח את היכולות שלו, לצד אפליקציה ייעודית.

אנו בחברת רובוטק טכנולוגיות נשמח לספק לכם מבחר רחב של ערכות רובוטיקה מודולרית, שיאפשרו לכם ללמוד את תחום הרובוטיקה לעומק ובצורה המהנה והחווייתית ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של עשרות שנים בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם, בבחירת הערכה המתאימה ביותר עבורכם. צרו קשר!

אנחנו כאן לרשותכם!

המומחים של חברת רובוטק ישמחו לעמוד לרשותכם ולסייע בהתאמת הסביבה המתאימה לגיל הילדים, לנושאי הלימוד ולמיומנויות שאותן תרצו לפתח, וכן לספק לכם מעטפת כוללת מבחירת הפתרון ועד לתמיכה והטמעה בכיתת הלימוד.