רובוטק גאה להציג: תוכנית ההסמכה לתעשייה 4.0 – iCert4.0

אנו חווים בימים אלה את המהפכה התעשייתית הרביעית, לצד שינויים מהירים בתעשיות רבות בשל כניסתן של טכנולוגיות חדשות ומגוונות. לאור השינויים הללו, יש צורך בחידוש וריענון של תוכניות ההכשרה וההסמכה של כוח אדם מיומן לתעשייה.
חברת Intelitek, בעלת ניסיון של 35 שנה בפיתוח של תוכניות הכשרה לתיכונים, מכללות, אוניברסיטאות ולתעשייה, פיתחה את iCert4.0, תכנית הסמכה חדשנית להכשרת תלמידים לתעשייה 4.0.

iCert4.0 פותחה בגישה מבוססת מערכת, והיא כוללת רכיבים ספציפיים של הכשרה לתעשייה,
בנוסף לכישורי תעסוקה חיוניים בתעשייה המודרנית – שילוב של מערכות טכנולוגיות מתקדמות ושיתופי פעולה הם הליבה של תעשייה 4.0.

iCert4.0 היא תוכנית הסמכה מודולרית ובת קיימא, המותאמות לתעשייה, בעלת אפשרויות התאמה לצרכי התעשייה המקומית, וכוללת הסמכות ספציפיות לתחומים מתקדמים.

עיצוב מחדש של הכשרה לייצור

ככל שתעשייה 4.0 תיעשה נפוצה יותר, ייווצרו אפשרויות תעסוקה חדשות שאינן קיימות כרגע.

תעשייה 4.0 – רכיבי מפתח: ביג דאטה ואנליטיקות, סימולציות ומציאות רבודה, רובוטים אוטונומיים, תוספים, ענן ורשת
תעשייה 4.0 – רכיבי מפתח: ביג דאטה ואנליטיקות, סימולציות ומציאות רבודה, רובוטים אוטונומיים, תוספים, ענן ורשת

מיומנויות/תפקידים חדשים

 • ככל שישולבו מערכות מורכבות יותר הן ברמה הפיזית והן בענן, תידרש רמה גבוהה של אינטגרציה בין המערכות. תיווצר דרישה למיומנויות בתחומי האוטומציה, האינטגרציה, המערכות, התקשורת, והרשתות.
 • איסוף וניתוח נתונים מציוד ברצפת הייצור יהיו המפתח ליעילות בייצור, לתחזוקה מונעת ולאחזקה חזויה.
 • רובוטים יעבדו עם כל מגוון הכלים המשמשים לאוטומציה של תהליכים במפעל.
 • סימולציה וויזואליזציה של פתרונות מערכת מאפשרות בדיקות כדאיות ומשפרות את הבטיחות לפני השימוש.

הביקוש לעובדים מומחים בתעשייה ממשיך לגדול אך אין מספיק עובדים מוסמכים בעלי מיומנויות טכנולוגיות, עיצוביות ובעלי כישורי חשיבה הנדסיים וביקורתיים הנדרשים לאיוש תפקידי ייצור מתקדמים.

איוש התפקידים הללו אינו תלוי רק במה שאנו מלמדים, אלא בעיקר באופן שבו אנו מלמדים. הגישה של Intelitek ללמידה מעשית (hands on) בעזרת תכנות ותוכנות תפעוליות תוך שימוש בכלי סימולציה, בשילוב דגש חזק על למידה מבוססת פרויקטים וכישורי תעסוקה, תוכננה כך שהיא מכינה את התלמידים להסתגלות וללימוד עצמי ככל שהעולם שבו הם עובדים משתנה.

מוסמכי iCert4.0 הם עובדים שהוכשרו להסתגל ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להשתנות.

בניית מיומנות בטכנולוגיות תעשייה 4.0

יכולת למצוא תעסוקה, ניהול פרויקטים, חשיבה ביקורתית, תכנון, פתרון בעיות, ניהול זמן, יכולת הסתגלות, תשומת לב לפרטים, יכולת למידה טכנית, תקשורת בינאישית, גישה טכנולוגית, עבודת צוות, בטיחות
יכולת למצוא תעסוקה, ניהול פרויקטים, חשיבה ביקורתית, תכנון, פתרון בעיות, ניהול זמן, יכולת הסתגלות, תשומת לב לפרטים, יכולת למידה טכנית, תקשורת בינאישית, גישה טכנולוגית, עבודת צוות, בטיחות

רמה 1 – טכנאי
בסיסי

מומחיות טכנית
הסמכות ספציפיות

טכנאי אלקטרומכני
טכנאי ייצור
טכנאי אחזקה תעשייתי
מפעיל ציוד

רמה 2 – מומחה
מתקדם

תהליכים
תכנות
רב-מערכתיות

מומחה מכטרוניקה
מומחה אוטומציה
מומחה רובוטיקה
מהנדס יישומים
מפעיל מערכות

רמה 3 – אינטגרטור
תעשייה 4.0

אינטגרציה
קישוריות

אינטגרטור תעשייה 4.0
מעצב מערכות
מהנדס תהליכים
מומחה אינטגרציה
מפקח תפעול/תחזוקה

 

תוכניות ההסמכה לתעשייה של Intelitek

הסמכת iCert4.0 משתלבת בקלות עם תוכניות הסמכה קיימות בתעשייה, ועם תוכניות לימוד לטכנאים, הנדסאים ולתואר ראשון. התוכנית מציעה שלוש רמות של הסמכה.
אנו עושים זאת באמצעות המדריכים הטובים ביותר בתעשייה, תוכנית לימודים מתוכננת בקפידה, ומתן גישה לציוד מפעל חכם מדומה ולמערכות למידה. הסמכות מטעם חברות מובילות כגון Siemens PLM, Yaskawa רובוטיקה ו-Cognex ראיית מכונה משולבות בתוכנית iCert4.0.
כל מדריכי iCert4.0 עוברים תוכנית להכשרת מדריכים "Train the Trainer" והם מדריכים מוסמכים להכשרת תלמידים (ומחנכים אחרים) בתפעול ותחזוקת מערכות, התקנים ומכונות תעשיה 4.0 מתקדמים.
מכללות ואוניברסיטאות שישלבו את תוכנית ההסמכה iCert4.0, יכולות להיות בטוחות שהן מספקות לסטודנטים את ההזדמנות הטובה ביותר לקידום מקצועי. התלמידים יכולים להתקדם בשלבי ההסמכה בצורה אופקית או אנכית. השיטה האופקית מאפשרת לתלמידים ללמוד מגוון רחב של נושאים, ולקבל הכשרה מקיפה בתעשייה 4.0. השיטה האנכית מספקת מיקוד מרוכז יותר בנושא מסוים, כשהתלמידים עוברים את כל שלושת רמות ההסמכה ומשלימים הסמכות ספציפיות.

 

תהליך ההסמכה

שותפויות עם התעשייה

שיתוף הפעולה עם ספקים מובילים בתעשייה כמו Siemens, Cognex ו-Yaskawa לצורך הסמכות ספציפיות בשילוב עם תוכן טכני ממוקד אינטגרציה של מערכות, iCert4.0 מספקת מגוון רחב של מיומנויות.
מוסמכי ה-iCert4.0 הם בעלי השכלה רחבה ומקיפה וזאת בשל שילוב הלמידה המעורבת של Intelitek עם תכני למידה מרחוק, הדמיות, ציוד, הדרכות ובחינות ההסמכה.
כיתות iCert4.0 מאובזרות בציוד ובתוכן העדכני ביותר לתעשייה 4.0.
Intelitek חברה בוועדה המייעצת לחינוך ולכוח אדם בתחום הרובוטיקה המתקדמת ליצור בארה"ב. הסמכת iCert4.0 תואמת ליוזמה הוועדה לפיתוח סטנדרט ממשלתי להסמכה בתעשייה 4.0 בארה"ב.

יתרונות

 • הסמכה בחסות התעשיה, המבוססת על צרכי התלמידים ועל צרכי התעשייה המקומית
 • אימות שהתלמידים שלכם הם בעלי מיומנויות ההעסקה העומדות בדרישות התעשייה
 • יוקרה – מנוע לגיוס תלמידים ולקבלת תמיכה מהתעשייה למוסד הלימודים

פתרונות מקיפים

 • מעבדות הניתנות להתאמה, המספקות מענה ליישומים נפוצים בתעשייה
 • גמישות המאפשרת מגוון רחב של נושאי לימוד שונים
 • אפשרות להרחבת מרחב הלמידה בכל עת
 • תוכניות לימוד מודולריות מספקות גמישות מרבית וניצול יעיל של כיתות הלימוד

הרחבת אפשרויות ההעסקה של התלמידים

תוכניות הסמכה רבות מתמקדות בציוד או במיומנויות בכלי תוכנה אך התעשייה מחפשת מועמדים שיש להם כישורי העסקה. ב- iCert4.0, הסמכות הליבה הספציפיות מורחבות בעזרת תוכנית לימודים מודולרית, פרויקטים מעשיים ותרגילים במעבדה או באמצעות חניכות. התלמידים לומדים תכנון, ניהול זמן, שיתוף פעולה וכישורי עבודה המגדילים את אפשרויות ההעסקה שלהם.

 

תוכנית ה-ICERT4.0 מספקת:

 • תלמידים שיכולים להיכנס בקלות למגוון תפקידי ייצור, כטכנאים ובמשרות הנדסיות בענפי תעשייה מתקדמים
 • יתרון ברור למוסמכים על פני המתחרים שלהם בשוק העבודה
 • תלמידים עם הבנה רחבה של כל תחומי התעשייה 4.0

 

רובוטק שמחה להציע את תוכנית ההסמכה iCert4.0 ללקוחותינו. ליצירת קשר