ערכות לימוד משחקיות – המרענן של קיץ 2021

בשבילם זה משחק, בשבילכם – ערכה ללימוד והתפתחות

החופש הגדול עוד רגע כאן, מה עושים?

עד שפחות או יותר חזרנו לשגרה המבורכת אחרי שנה כל כך מאתגרת, החופש הגדול כבר מחכה מעבר לפינה, ומיליוני ילדים צעירים שוב יהיו ללא תעסוקה ומסגרת. הורים רבים שוברים את הראש בכדי למצוא פעילות לילדים שתהיה מהנה מצד אחד, ומצד שני מאתגרת ומעניקה לילדים ערך, ובעיקר שלא תהיה כרוכה בבהייה סתמית במסך במשך שעות ארוכות.

רובוטק מציגה: שילוב בין משחק ללמידה

חברת רובוטק מציעה לבחירתכם מספר ערכות משחק צבעוניות ומרתקות, עם ערך מוסף לצידם. המשחקים יעסיקו את הילדים עם חבריהם, למשך שעות של הנאה, כשתוך כדי משחק הילדים ילמדו ויפתחו מיומנויות שיעזרו להם בהמשך הדרך, גם לימודיות – מקצועות ה-STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה), וגם מיומנויות אישית וחברתיות כמו פתרון בעיות, שיתוף פעולה ועבודת צוות ועוד.

Matatalab Pro – לומדים לתכנת רובוט תוך כדי משחק

 

ערכה צבעונית ומושכת ללימוד יסודות התכנות ורובוטיקה לילדים בגיל 7-3, באמצעות משחקים מהנים, אינטואיטיביים וידידותיים!

מה בערכה?

 • רובוט שאותו הילדים מתכנתים באמצעות קוביות תכנות שעליהן אייקונים וסמלים אינטואיטיביים ופשוטים להבנה
 • לוח תכנות בו מניחים את קוביות התכנות לפי הסדר הרצוי וכך יוצרים תוכנית פעולה לרובוט
 • משטח פעילות משחקי דו צדדי הכולל מסלול ומשימות.

** אין צורך בידע בקריאה | ללא מסכים **

עושים כיף, משחקים ונהנים וגם לומדים ומתפתחים על הדרך
הילדים משחקים עם חברים ולומדים יסודות של תכנות, רובוטיקה, ותפיסה מתמטית, ועל הדרך מפתחים מיומנויות של פתרון בעיות, אוריינות מדעית טכנולוגית, חשיבה חישובית, תפיסת בקרה, יצירתיות ויכולות קוגניטיביות, והכל תוך כדי משחק מהנה עם רובוט, שזז על פני משטח הפעילות על פי תוכנית פעולה שהם מגדירים.

מידע נוסף >>

LEGO® Education SPIKE™ Prime – לגו זה לא רק משחק

 

ערכת רובוטיקה, המיועדת לתלמידי כיתה ד’ ומעלה, ללימוד מקצועות STEAM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אומנויות, ומתמטיקה) המבוססת על לבני LEGO צבעוניים, חומרה נוחה לשימוש, ותכנות בממשק Scratch.

הערכה מעודדת שיתוף פעולה ועבודת צוות – הילדים משחקים בה ביחד עם חבריהם, מתנסים באתגרים מורכבים ומרתקים הרלוונטיים לעולם האמיתי, ומפתחים מיומנויות של חשיבה ביקורתית, כישורי עיצוב הנדסי, היכרות עם יסודות הבנייה ותכנות של רובוטים אוטונומיים באמצעות חיישנים.

מה בערכה?

הערכה כוללת דור חדש וחדשני של רכיבים מבית  LEGO® Education, לבנה חכמה הניתנת לתכנות וכן:

 1. לבני בנייה חדשניים של LEGO® Technic™
 2. קופסת אחסון קשיחה הכוללת מגשים למיון חלקים
 3. אפליקציית SPIKE ידידותית למשתמש: תכנות מבוסס בלוקים בממשק Scratch, עקרונות התכנות והרובוטיקה, ייצוגים מציאותיים ומניפולציות בזמן אמת.

מידע נוסף >>

CoderZ - סביבה מקוונת ללימודי רובוטיקה ותכנות באמצעות רובוטים וירטואליים

סביבה מקוונת ללימודי רובוטיקה ותכנות באמצעות רובוטים וירטואליים, לתלמידי כיתות ב’ ומעלה, המפתחת את סקרנותם ומעורבותם של הילדים במקצועות המדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה וכן את מיומנויות המאה ה-21.

הסביבה כוללת ממשק תכנות ויזואלי וסימולציה תלת-ממדית. הילדים מתמודדים עם אתגרים שעליהם לפתור באמצעות תכנות הרובוטים במגוון סצנות וירטואליות. הם לומדים על מערכות הנעה וניווט של רובוט, חיישנים לסוגיהם ושימושם בתפקוד הרובוט, ולומדים להכיר את מבנה כתיבת הקוד וכלים לכתיבת קוד אפקטיבי

איך זה עובד?

 • סביבה משחקית וחווייתית: סימולציות תלת ממדיות המשלבות רובוטים חינוכיים. יישום הסימולציות מאפשר לילדים לכתוב, לבדוק ולהעריך את הקוד שלהם בסביבה המדמה את המציאות
 • קוד ויזואלי/מבוסס טקסט: ממשק המאפשר לילדים לכתוב באמצעות שפה ויזואלית ובהמשך לעבור לכתיבת קוד מבוסס טקסט
 • למידה מותאמת אישית: כל ילד מתקדם בקצב האישי שלו, עם הרובוט הווירטואלי שלו.
 • סביבת למידה מבוססת ענן: מאפשרת גישה למאגר תכנים ולמשימות מכל מקום
 • ממשק לרובוט פיזי: עבודה בסביבה וירטואלית המתממשקת גם לסביבה פיזית -תאימות מלאה לרובוט LEGO MINDSTORMS EV3

 

קורסים וירטואליים

המשחק והלמידה מתבצעים באמצעות קורסים וירטואליים ברמת קושי עולה:

 • סייבר רובוטיקה 101: לומדים את יסודות התכנות והרובוטיקה, ואת מקצועות ה-STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) .
  15 מפגשים שמכסים מגוון נושאים: ניווט, חיישני מגע, ג’יירו, אולטראסוני וצבע, לולאות ועוד
 • סייבר רובוטיקה 102: קורס המשך לקורס סייבר רובוטיקה 101. לומדים את מקצועות ה-STEM וחשיבה חישובית באמצעות סביבה משחקים וסימולציה של רובוט בעולם פיזיקלי.
 • הרפתקאות

להתנסות במערכת CoderZ למשך 14 יום וללא עלות >>

מי אנחנו?

חברת רובוטק טכנולוגיות היא החברה המובילה בישראל לתכנון ויישום של מעבדות טכנולוגיות במערכת החינוך. מאז הקמתה בשנת 1982 פועלת החברה במשותף עם מערכת החינוך המדעית טכנולוגית על כל שלוחותיה, מאפיינת ומפתחת מוצרים מתקדמים, ומקיימת מערך נרחב של הדרכות והשתלמויות בכל רחבי הארץ. בחברה עובדים מומחים בעלי התמחות פדגוגית וטכנולוגית העוסקים בפיתוח, הדרכה, הטמעה ותמיכה.

החברה מספקת מעטפת כוללת של פתרונות טכנולוגיים חינוכיים לכלל מערכת החינוך, מגני הילדים דרך בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים ועד למוסדות אקדמיים.